Sledujte nás        


  • Úvod
  • Nepriame vstrekovače
  • Priame vstrekovače GDI a Piezo GDI
  • Cenník
  • Kontakt

 

 

1. diagnostika

Prvotným krokom je diagnostika vstrekovačov.

Premeria sa cievka vstrekovača, nasleduje diagnostika v rôznych režimoch doby otvárania vstrekovača a taktiež v rôznych režimoch otáčok. Kontroluje sa tesnosť vstrekovačov a vzor rozprašovania kvapaliny.

 

2. filtre vstrekovačov

Pre samotným čistením sa zo vstrekovačov odstránia filtre, ktoré sú vo veľa prípadoch extrémne znečistené prípade aj rozpadnuté (nie všetky vstrekovače obsahujú aj filtre)

 

3. čistenie ultrazvukom

Následne sa vstrekovače vložia do ultrazvukovej nádoby, kde sa s použitím vysoko kvalitnej čistiacej kvapaliny, čistia (veľakrát aj niekoľko hodín). Vstrekovače sú napojené na káble, vďaka ktorým sa počas procesu čistenia otvárajú v rôznych režimoch aby sa čistiaca chémia dostala do všetkých útrob vstrekovačov.

 

        

4. spätný preplach vstrekovačov (tzv. reverzný preplach)

Po ukončení procesu čistenia v ultrazvukovej nádobe sa na vstrekovačoch vykonáva spätný (alebo aj reverzný) preplach, kedy sa vstrekovače upevnia "dolu hlavou" do špeciálneho držiaka, napoja sa na kábel a po spustení programu kvapalina prechádza opačným smerom, teda cez špičku vstrekovača smerom ku hlavičke vstrekovača. Takto sa vyplavia všetky usadeniny a nečistoty, ktoré sa predtým uvoľnili v ultrazvuku.


Proces čistenia v ultrazvukovej nádobe a spätný preplach sa vykonávajú aj niekoľkokrát za sebou dokiaľ je viditeľné, že sa vyplavujú nečistoty. Proces sa ukončuje až vtedy, keď cez vstrekovače prechádza čistá kvapalina bez nečistôt.


5. filtre vstrekovačov

Po ukončení procesu čistenia a spätného preplachu sa do vstrekovačov nasadia nové filtre.

 

6. diagnostika

Posledným krokom je záverečná diagnostika, kedy sa znova zopakujú všetky režimy diagnostiky. V 99% je tento proces čistenia vstrekovačov úspešný a vstrekovače majú následne hodnoty ako nový kus.


vytvorené systémom ClickEshop.sk