Prvotným krokom je diagnostika vstrekovačov.
Premeria sa cievka vstrekovača, nasleduje diagnostika v rôznych režimoch doby otvárania vstrekovača a taktiež v rôznych režimoch otáčok a kontroluje sa tesnosť vstrekovačov.
Pri type vstrekovačov GDI sa riadime výsledkami z protokolu z testera priamo určeného na testovanie priamych GDI vstrekovačov.
Následne, pokiaľ vstekovač neprejde pozitívnym protokolom sa pred samotným čistením zo vstrekovačov odstránia filtre, ktoré sú vo veľa prípadoch extrémne znečistené prípade aj rozpadnuté (nie všetky vstrekovače obsahujú aj filtre)
Následne sa vstrekovače vložia do ultrazvukovej nádoby, kde sa s použitím vysoko kvalitnej čistiacej kvapaliny, čistia (veľakrát aj niekoľko hodín). Vstrekovače sú napojené na káble, vďaka ktorým sa počas procesu čistenia otvárajú v rôznych režimoch aby sa čistiaca chémia dostala do všetkých útrob vstrekovačov.
Po ukončení procesu čistenia v ultrazvukovej nádobe sa na vstrekovačoch vykonáva spätný (alebo aj reverzný) preplach, kedy sa vstrekovače upevnia "dolu hlavou" do špeciálneho držiaka, napoja sa na kábel a po spustení programu kvapalina prechádza opačným smerom, teda cez špičku vstrekovača smerom ku hlavičke vstrekovača. Takto sa vyplavia všetky usadeniny a nečistoty, ktoré sa predtým uvoľnili v ultrazvuku.
Po ukončení procesu čistenia a spätného preplachu sa do vstrekovačov nasadia nové filtre.
Posledným krokom je záverečná diagnostika, kedy sa znova zopakujú všetky režimy diagnostiky. V 99% je tento proces čistenia vstrekovačov úspešný a vstrekovače majú následne hodnoty ako nový kus.